Коментар МЗС у зв'язку з фактами застосування тортур до незаконно ув'язненого в РФ громадянина України Геннадія Афанасьєва
04.02.2016 | 19:06
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
 

В Україні глибоко стурбовані продовженням застосування тортур щодо незаконно ув’язненого громадянина України Геннадія Афанасьєва співробітниками пенітенціарної служби Російської Федерації, нелюдського поводження з ним та постійного порушення його прав.

Підтвердженням посилення тиску російської влади на Геннадія Афанасьєва став факт затримання 3 лютого 2016 року російського адвоката Ернеста Мезака, який захищає інтереси незаконно ув’язненого українця щодо відновлення його порушених у колонії прав.

Цинізм російських органів влади виявляється і у відмові протягом двох останніх місяців консульським посадовим особам України відвідати Геннадія Афанасьєва, незважаючи на неодноразові звернення української сторони.

Вимагаємо від російської сторони забезпечити дотримання прав незаконно ув’язненого громадянина України Геннадія Афанасьєва, негайно надати дозвіл консульським посадовим особам України відвідати ув’язненого українця та звільнити його як незаконно засудженого, а також припинити переслідування його захисників.

Закликаємо міжнародне співтовариство засудити кричущі факти порушення російською стороною норм міжнародного права та міжнародних договірно-правових зобов’язань у сфері забезпечення прав і свобод громадян, що набувають системного характеру, та продовжити цілеспрямований тиск на Російську Федерацію з метою звільнення громадян України – політичних в’язнів агресивної політики Кремля.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=248809415