Ігор Жданов закликав старшокласників проходити профорієнтаційне тестування, заздалегідь планувати свою кар'єру та обов'язково вчити іноземні мови
01.06.2016 | 09:17
Міністерство молоді та спорту
 

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов та Міністр освіти і науки Лілія Гриневич поділилися досвідом і корисними порадами щодо вибору майбутньої професії з учнями старших класів, а також відповіли на питання школярів.

Прямий та відвертий діалог між членами Уряду та майбутніми випускниками шкіл відбувся під час конференції “Моя кар'єра в Україні: погляд дітей”, яка пройшла у Києві 31 травня 2016 року.

На зустріч із міністрами з’їхалися 60 старшокласників з усієї України, які стали фіналістами конкурсу есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток», організованого Центром «Розвиток КСВ» та Career HUB за підтримки Мінмолодьспорту.

Ігор Жданов, зокрема, нагадав про веб-портал “Моя кар'єра” (http://www.mycareer.org.ua) – спільний проект Міністерства молоді та спорту, Міністерства освіти і науки, Держслужби зайнятості та ПРООН в Україні. Цей ресурс надає інформацію про вибір професії, кар'єрний розвиток під час навчання, молодіжне підприємництво.

«І, найголовніше, портал дозволяє українським старшокласникам абсолютно безкоштовно пройти профорієнтаційне тестування на основі міжнародних тестів. Дуже важливо, щоб учні старших класів заздалегідь планували свою кар’єру. Проходили профорієнтацію та обирали майбутню спеціальність у ВНЗ відповідно до своїх справжніх схильностей і талантів. Профорієнтація має стати невід’ємною складовою повсякденного життя наших школярів», - наголосив Ігор Жданов.

У свою чергу Міністр освіти та науки Лілія Гриневич анонсувала запуск програми професійної орієнтації школярів, яка найближчим часом має стартувати у середніх школах.

«Хочу сказати, що ми як Міністерство також працюємо у цьому напрямку. Нещодавно Інститут модернізації змісту освіти розпочав новий проект Skills Academy, завдяки якому ми спробуємо запровадити в українських школах тестування на виявлення професійних здібностей. Це потрібно для того, щоб кожна дитина отримала можливість у старшій школі поставити собі питання про майбутнє і в подальшому зробити вдалий професійний вибір», – розповіла Лілія Гриневич.

Міністр молоді та спорту також закликав старшокласників бути наполегливими у вивченні іноземних мов. Адже, за словами Ігоря Жданова, знання іноземних мов, зокрема, англійської, дає можливість бути по-справжньому конкурентоздатним на сучасному ринку праці.

Свого колегу підтримала Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, яка наголосила на обов'язковому володінні англійською мовою для професійного та життєвого успіху.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249077033