Вступне слово Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2016 року
02.11.2016 | 16:37
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

ГРОЙСМАН В.Б. – Шановні колеги, перш за все, я б хотів проінформувати вас, що ми виходимо на завершальну стадію підготовки бюджету на 2017 рік. Сьогодні Міністерством фінансів узагальнюються всі пропозиції та висновки, які були надані українським парламентом.

Головним завданням є формування остаточного тексту проекту бюджету та подання його до Верховної Ради України з метою прийняття бюджету, який передбачає чітку пріоритезацію. І головне, я говорив про це на минулому тижні, хочу сьогодні ще раз підкреслити – з 1 січня ми закладаємо в бюджет 2017 року підвищення мінімальної заробітної плати в країні до 3 тис. 200 грн. Це означає, що жоден громадянин України ні в бюджетному секторі, ні в приватному секторі не буде з 1 січня отримувати меншу заробітну плату, ніж 3 тис. 200 грн.

Підкреслюю, що це не буде мати жодних негативних наслідків для нашої економіки, а навпаки. Ми виходимо з того, що баланс бюджету буде збережено, дефіцит буде на рівні 3%, так, як і було заплановано. За рахунок детінізації та справедливого розподілу податків ми зможемо підняти мінімальну заробітну плату в бюджетному секторі. Всі розрахунки проведені. І ми точно розуміємо, що з 1 січня – це є абсолютна реальність, яка є абсолютно повністю порахована та відповідає всім нашим економічним можливостям.

Це тільки перший крок, який робить Уряд для того, щоб навести лад в оплаті праці працівників. Наступний наш крок – ми маємо модернізувати систему пенсійного забезпечення, зробити її більш справедливою, ніж вона є сьогодні.

І також хотів би підкреслити, що з 1 грудня Урядом буде піднято мінімальні соціальні стандарти на 10%. Отже: 1 грудня – плюс 10%, з 1 січня – мінімальна заробітна плата буде збільшена вдвічі з 1 тис. 600 до 3 тис. 200 грн. Це повністю відповідає набору кошику прожиткового мінімуму, який був порахований Урядом на початку жовтня. І це буде означати, що від 1 січня ми розпочинаємо достатньо суттєві кроки щодо підтримки українських громадян. Вистачить терпіти. Треба створювати нормальні умови для нормального життя. Але це перші кроки.

І ще одна річ. Я про це говорив теж на минулому тижні – ми відв’язуємо мінімальну заробітну плату від шалених великих заробітних плат чиновників, від будь-яких інших прив`язок, які спонукали при, наприклад, піднятті мінімальної заробітної плати, умовно кажучи на 200 грн., для чиновників такі підняття означали тисячі і тисячі гривень в заробітній платі. Більше того, Уряд внесе пропозиції, щоб жодним чином це підвищення МЗП не вплинуло на зменшення вимог щодо декларування майна і статків чиновників. Тобто фактично все те, що є сьогодні необхідним для декларування, нарахування зарплати, щоб вони не були космічними у чиновників, буде збережено. А для рядових громадян мінімальна заробітна плата буде збільшена вдвічі. Крім того, перший єдиний тарифний розряд буде дорівнювати з 1 січня 1 тис. 600 грн.

Тому сьогодні просив би ретельно попрацювати з Мінфіном, щоб ми завершили, фіналізувати даний проект бюджету і рухалися далі, тому що у нас є ще надзвичайно багато роботи. Ми маємо заздалегідь подбати про формування планів на 2017 рік, щоб у нас не було з цим жодних питань.

Наступна позиція. Ми сьогодні заслухаємо Голову правління Укрзалізниці, а також, я говорив на минулому засіданні Уряду, ми  підготували інтерактивну карту лісів і про це повідомить Міністр аграрної політики і продовольства. Ми порахували, в якому лісництві скільки лісу було вирубано. І ми будемо ставити питання до правоохоронних органів порахувати збитки держави, обов`язково порушувати кримінальні справи у виявленні таких правопорушень. Я дуже хотів би, щоб ті, хто варварськи вирубували українські ліси і займалися контрабандою лісу, були у в`язниці. Це завдання буде до правоохоронної системи. А ми допоможемо всім порахувати до копійки все те, що було знищено і продано на тіньових ринках.

І сьогодні я бачив звернення про те, що начебто виникає якась загроза створення Суспільного телебачення. Як голова Верховної Ради України і як присутні тут міністри, в минулому народні депутати, ми підтримували і підтримуємо створення Суспільного телебачення в Україні. Ми були тими, хто голосував за ці закони, підтримував і супроводжував їх, і зараз в Уряді теж є абсолютно консолідована позиція щодо розвитку Суспільного телебачення. І якщо є якісь загрози, ми маємо зараз виявити ці загрози створення Суспільного телебачення і знищити загрози, якщо такі виникають.

Тому я хотів би зараз доручити профільному міністру, Ю.Я. Стецю, Вам, я знаю, що сьогодні будуть відбуватися комітети, зокрема профільний, опрацюйте питання спільно з колегами, народними депутатами, внесіть пропозиції, що потрібно, щоб було ухвалено Урядом, якщо є такі рішення, і ми із задоволенням зробимо. Але хотів би підкреслити, що ніхто не має ставити під сумнів необхідність створення Суспільного телебачення в Україні. Я висловлюю зараз спільну позицію всього Уряду України.

Шановні колеги, переходимо до розгляду питань порядку денного, якщо немає заперечень. Немає? Порядок денний, шановні колеги, вам розданий. Є пропозиція затвердити і перейти до питань порядку денного. Немає заперечень? Рішення ухвалено.

Переходимо до розгляду питань порядку денного.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249451540