Сергій Савчук у Комітеті ВРУ з питань ПЕК доповів про законопроекти у сфері відновлюваної енергетики, які якнайшвидше потрібно прийняти вже на початку 2017 року
30.12.2016 | 15:08
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ
 

Сьогодні вже напрацьовано кілька ключових законопроектів, які покращать інвестиційний клімат у сфері відновлюваної енергетики і які потребують нагального прийняття вже на початку 2017 року. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході робочої наради з питань законодавчого забезпечення розвитку відновлюваної енергетики, яка відбулася 29 грудня у Комітеті ВРУ з питань ПЕК.

«Законопроект № 4334 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії – найважливіша ініціатива 2016 року. Саме цей законопроект надасть інвесторам гарантії повернення своїх інвестицій у проекти із встановлення твердопаливних котелень. Це стимулюватиме їх заходити на ринок», - наголосив Сергій Савчук та додав, що законопроект отримав чимало підтримки від депутатського корпусу, експертного та громадського середовища. На це рішення очікує бізнес та суспільство, тому потрібно вже у перші числа січня подавати законопроект до розгляду у Парламенті.

Голова Агентства також акцентував увагу парламентарів та експертів на необхідності прийняття вже у першому півріччі 2017 року законопроекту щодо приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA). Участь України в IRENA дозволить залучати дешеві кредити на впровадження проектів з відновлюваної енергетики.

Крім цього, негайного вирішення потребує питання резервування потужностей для приєднання електростанцій до мереж. Так, розроблено законопроект, який передбачає  обмеження терміну дії технічних умов до 2 років з можливістю їх продовження до 5 років. На переконання Голови, це дозволить унеможливити ситуації зловживання виданими технічними умовами та стимулювати реалізацію нових проектів у сфері відновлюваної енергетики.

Виступаючи, Голова Агентства відзначив важливість законопроекту щодо стимулювання встановлення сонячних та вітрових електричних станцій на території приватних домогосподарств.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://crimea-portal.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249638646